• تهران، شهرآرا، خیابان آرش مهر، روبروی درب بوستان شهرآرا، پلاک 54
  • شماره تماس 09369851365 _ 88283410 _ 88251222 -021

دانیال فاضلی

 

دانیال فاضلی

دانیال فاضلی، مدرس دف و دیگر ساز های کوبه ای و سرپرست گروه دف نوازان کژال از سال ۱۳۸۳ به فراگیری ساز دف پرداخت و با علاقه و اهتمام در این راه و بهره گیری از اساتید ارجمندی همچون مهران روزعلیزاده و سبک‌های خانقاهی استاد سید علاء یاسینی توانست در سال ۱۳۸۵ عضو “گروه کوبه‌ای رستاخیز” ، شود و به همراه این گروه،کنسرت‌ها و اجراهای متعدد در سطح استان اصفهان و کشور برگزار کند.
دانیال فاضلی پس از اتمام دوره تئوری ریتم و کسب مهارت های لازم درانتقال مفاهیم عملی و تئوری در سال ۱۳۸۹ به تدریس ساز دف پرداخت و در آموزشگاه‌های استان اصفهان شروع به فعالیت نمود.
با تشکیل کلاس های ریتم شناسی و آموزش مبانی نت نویسی ، تدوین و تنظیم قطعات کوبه‌ای و و با بهره‌گیری از تمرینات گروهی اصولی و منسجم ،ارائه روش‌های تک نوازی ، قطعه نوازی به صورت گروهی و همخوانی همراه با نوازندگی ، مخاطبان و علاقمندان زیادی را به این ساز عرفانی جذب نمود.
وی در بهار ۱۳۹۴ اقدام به تشکیل گروه دف نوازن کژال نمود و در زمستان سال ۱۳۹۵، اولین کنسرت خود را به عنوان سرپرست در تالار هنرسرای خورشید اصفهان به همراه اعضای گروه خود برگزار نمود.
دانیال فاضلی در تابستان ۱۳۹۵ فعالیت خود را در تهران آغاز و با برگزاری کلاس‌های آموزشی و تمرینات گروهی اقدام به گسترش گروه دف نوازان کژال در پایتخت نمود. سر انجام در۲۲آذرماه۱۳۹۷ کنسرت خود را به عنوان اولین گروه کشور متشکل از اعضا تهران و اصفهان در برج آزادی تهران برگزار کرد.
همین روند در سال ۹۸ نیز با سبکی تکامل یافته از تلفیق قطعات کوبه ای و ملودی و با افزایش نوازنده های دف به بیش از ۵۰ نفر که برگزیده نوازندگان توانا و پرتلاش ایشان در اصفهان و تهران بودند ادامه یافت و منجر به دو شب اجرا در تاریخ ۳۰ بهمن و ۱ اسفند ۹۸ در سالن هنرسرای خورشید اصفهان و یک شب اجرا در تاریخ ۲ اسفند ۹۸ در تالار اندیشه تهران برگزار شد.
از دیگر افتخارات گروه دف نوازان کژال به رهبری دانیال فاضلی میتوان به برگزیده شدن در فستیوال بین المللی ترکیه_تابستان ۹۸ به عنوان گروه برتر و افتخار آفرینی برای میهن عزیزمان اشاره کرد.
وی هم اکنون مشغول به آموزش ساز دف و برگزاری تمرینات گروهی ، قطعه نوازی و آماده سازی گروه کوبه‌ای برای برگزاری کنسرت در شهرهای اصفهان و تهران می‌باشد، همچنین امکان برگزاری کلاس‌های مجازی و آموزش آنلاین دف برای علاقه‌مندان در سایر استان‌ها نیز فراهم گردید است.
در حال حاضر دانیال فاضلی در حال تدوین مجموعه “حکایت های دف” می‌باشد که شامل سه جلد مقدماتی، متوسط و پیشرفته است که اولین جلد آن هم اکنون به چاپ رسیده و به علاقه‌مندان تقدیم گردیده و ما بقی آثار این مجموعه به زودی منتشر خواهد شد

دانیال فاضلی
دانیال فاضلی