• تهران، شهرآرا، خیابان آرش مهر، روبروی درب بوستان شهرآرا، پلاک 54
 • شماره تماس 09369851365 _ 88283410 _ 88251222 -021

آموزش فلوت

 • Tutor Avatar
  استاد: مقداد طاهری
ترم آکادمیک 2 ماهه مشاوره موسیقی
 • کلاس های خصوصی تمرین های تقویت دمیدن، انگشت گذاری صحیح و تکنیک های ژوست نوازی، تمرینات مخصوص نت خوانی، آموزش قطعات ساده تا پیشرفته و اجرای موزیکالیته قطعات
 • کلاس های گروه نوازی تمرینات گروهی تکنیک های فلوت، اجرای قطعات کنسرت، اجرای ریتم های مختلف با تمپو های متفاوت برای تقویت درک ریتم، همنوازی با سایر سازها، تمرینات آماده سازی برای اجرای کنسرت

آموزش فلوت

آموزش فلوت کلیددار شامل سه دوره ی مقدماتی متوسطه و پیشرفته است. در ابتدای آموزش این ساز نفس گیری و ایجاد صدا در ساز ممکن است کار سختی باشد اما به مرور زمان و تمرینات کافی می توانید ساز فلوت کلید دار را یاد بگیرید. فلوت کلید دار که به نام فلوت بوهم نیز شناخته شده است و امروزه متداول ترین فلوت در جهان محسوب می شود که به آن فلوت مدرن یا فلوت کنسرت نیز می گویند. همانطور که می دانید فلوت کلیددار سازی بادی است که صوت و جریان هوا داخل این ساز صوت را تولید می کند. نکات ابتدایی آموزش فلوت شامل آموزش چگونگی دست گیری ساز و نحوه ی صحیح دمیدن یا فوت کردن داخل ساز است.

کلاس فلوت

در آموزشگاه موسیقی شهرآوا هنرجو فلوت را زیر نظر یک استاد با سابقه و حرفه ای فرا می‌گیرد. با استفاده از متدهای علمی و آکادمیک آموزش فلوت، هنرجویان می‌توانند از مزیت اجرای کنسرت های هنرجویی و آماده سازی برای اجراهای رسمی و نوازندگی در گروه ارکستر استفاده کنند.

همچنین آکادمی موسیقی شهرآوا هنرجویان را کمک خواهد کرد تا بتوانند با نوازندگی فلوت جذب گروه های حرفه ای موسیقی شوند و آنان را تا حد پیدا کردن جایگاهی در دنیای موسیقی یاری خواهد کرد.

تاریخچه فلوت کلید دار

این ساز از ساز های بادی بسیار قدیمی محسوب می شود و قدمت برخی از فلوت ها به 5هزار سال پیش باز می گردد . چون فلوت در گذشته از چوب درختان و غیره ساخته می شد به ساز بادی چوبی معروف بود.  امروزه این ساز از جنس های متنوعی ساخته می شود حتی فلوتی از جنس نقره نیز مشاهده شده است.

پیدایش فلوت

در زمان قدیم جنس فلوت نکته ی مهمی برای نامگذاری به حساب می آمد اما اکنون جنس ساز ملاکی برای نامگذاری آن نیست بلکه موضوع حائز اهمیت چگونگی تولید ساز است. در گذشته پیشینیان تمامی رویداد ها و اتفاقات روی دیوار ها هک می شد. با مشاهده ی نقاشی ها و حکاکی های مربوط به این ساز روی سنگ های غار میتوان گفت این ساز نوعی اولین اختراعات بشریت است. به گفته مورخان و تاریخدانان قدمت فلوت به عصر حجر باز می گردد و در واقع فلوت نوعی نشان دهنده ی هنر و خلاقیت در دوران باستان بوده است.

آموزش نت ها فلوت کلید دار

نت در موسیقی

نت های موسیقی شامل نت های دو ره می فا سل لا سی است که به آن ها نت های اصلی یا خنثی میگویند و نت های فرعی یا دیز بمل که در واقع همان نت های اصلی هستند که با پسوند دیز بمل خوانده می شوند . نت های دیز نیم پرده زیر تر و نت های بمل نین پرده بم تر هستند .معمولا فلوت های کلید دار استاندارد شامل 3 اوکتاو استو از نت C4 شروع میشود و تا D7  ادامه می یابد.

نت های پیانو

آموزش نت های فلوت کلید دار

آموزش نت های فلوت کلید دار نکته ی مهمی است. گرچه فلوت انواع مختلفی دارد ولی به طور کلی نت های فلوت کلید دار روی کلید سل خوانده می شود .برای سهولت در اموزش نت ها نت های اصلی یا خنثی اولویت دارد به این صورت که اول نت های خنثی یا بکار آموزش داده می شود و بعد نت های دیز و بمل. نت های اصلی یا خنثی شامل نت های دو ره می فا سل لا سی دو استگرچه اولین قدم برای اموزش یک ساز نت خوانی نیست ولی یادگیری نت های آن دارای اهمیت زیادی است. دو ناحیه ای بدن انسان که در یادگیری و نواختن فلوت مهم است آرنج ها و شانه ها است پس توجه داشته باشید حتما شانه ها و آرنج خود را شل کنید.

نت های فلوت

نت ها از لحاظ ارزش زمانی

در موسیقی برای واحد زمان اصطلاحی به نام ضرب و ریتم وجود دارد. اگر بخواهیم هر نت را بشماریم هر یک ضرب را با یک شماره می شماریم .نت سیاه 1 ضرب نت سفید دو ضرب نت سفید نقطه دار سه ضرب و نت گرد چهار ضرب شمرده می شوند.

آموزش نحوه ی کوک فلوت کلید دار

درست است که ساز فلوت کلید دار همانند ساز ویولن و گیتار به کوک مداوم نیاز ندارد ولی کوک ساز در تمرین و نواختن موزیک همیشه دارای اهمیت است چرا که نیاز است تمام نت ها به صورت منظم و صحیح صدا بدهند. قسمت حائز اهمیت در کوک فلوت کلیددار سر ساز است در واقع برای کوک این ساز باید سر ساز را جابجا و کوک کنید. اجزای فلوت که در کوک سر ساز اهمیت دارد چوب پنبه ساز است. برای کوک سرساز باید به موقعیت صحیح چوب پنبه دقت کنید برای مثال چوب پنبه نباید شل باشد.

راهنمای کوک فلوت

راهنمای کوک فلوت

برای بررسی موقعیت صحیح میله تمیزکننده را تا انتهای شیار دار در لوله فرو کنید و دقت کنید شیار در وسط مرکز سوراخ دهانی قرار گرفته باشد. اگر شیار دقیقا در وسط قرار گرفته باشد و شما خطای دید نداشته باشید می توانید بگویید ساز شما کوک است. سعی کنید همیشه با میله تمیزکننده ساز چوب پنبه را تمیز کنید.

آموزش ساختار فلوت

از اصلی ترین قسمت های فلوت می توان به سر فلوت بدنه فلوت و قسمت انتهایی فلوت اشاره کرد.

سر فلوت: در واقع همان قسمتی است که دهان روی آن قرار می گیرد و در آن فوت می کنیم. نظافت مداوم این قسمت بسیار مهم است چرا هوا از این قسمت وارد ساز می شود و هوا از این قسمت عبور می کند و وجود آلودگی ممکن است در این قسمت باعث عدم جریان هوا شود. علاوه بر آن که دهان با این قسمت در تماس است پس می تواند عامل انتقال بیماری های زیادی باشد.

بدنه فلوت: کلید ها در این قسمت تعبیه شده است پس در حفظ سلامت این قسمت کوشا باشید .

قسمت انتهایی (اتصال پایینی): در واقع صوت از این قسمت خارج می شود.

پایه foot: این قسمت بعدها به فلوت اضافه شده است و دو نیم پرده به وسعت آن اضافه می کند

اجزای فلوت کلید دار

انواع فلوت کلید دار

فلوت سوپرانو: صدای این ساز زیر و نازک است و برای آهنگ ها و ملودی های شاد کاربرد دارد. این ساز متداول ترین نوع فلوت کلید دار است که کاربرد زیادی در گروه نوازی و اجرا ها دارد.

فلوت آلتو : صدای این ساز بم تر از فلوت سوپرانو است.

فلوت تنور : صدای این ساز بم و کلفت است و بسیار گران قیمت و کم یاب است

فلوت باس : صدای این ساز بم تر و کلفت تر از  است و در آهنگ ها و ملودی های غمگین کاربرد زیادی دارد .

مزیت های کلاس فلوت در شهرآوا

ساز فلوت که در دسته سازهای بادی چوبی قرار دارد جز سازهای نسبتا پیچیده اما بسیار خوش صدا و دلنشین است.  بهترین آموزشگاه موسیقی برای آموزش فلوت جایی است که هنرجو به گونه ای تربیت شود که علاوه بر نفس گیری درست و صحیح دمیدن در ساز بتواند با دقت تکنیک های نواختن را نیز اجرا نماید. همچنین مدرس باید توانایی انتقال دانش بیان موسیقیایی در آهنگ نوازی را از روش ها و متدهای به روز را داشته باشد. مضاف بر اینکه استاد حرفه ای فلوت باید بتواند نواختن خلاقانه را نیز به هنرجو آموزش دهد. همچنین باید با استفاده از روش های انگیزشی و تشویقی شور یادگیری در هنرجو ایجاد کرد.

کلاس فلوت هم بصورت حضوری و آنلاین انجام می شود و هنرجویانی که به دلیل موقعیت مکانی امکان شرکت در کلاس های حضوری را ندارند می توانند از کلاس های آنلاین بهره ببرند. مدت زمان کلاس فلوت در آکادمی شهرآوا 30 دقیقه است و آموزش به صورت آکادمیک و به صورت تئوری و عملی انجام می گیرد . آموزش فلوت در آکادمی موسیقی شهرآوا توسط افراد مجرب انجام میگیرد .

روال آموزش فلوت

هنرجویان می توانند پس از شرکت در کلاس های انفرادی و پایه، وارد گروه نوازی و تمرینات گروهی شوند و در سطح پیشرفته تر در ارکستر آموزشگاه شهرآوا شرکت کنند. همچنین در حین آموزش پیانو هنرجویان برتر برای شرکت در جشنواره ها حمایت می شود و همچنین هنرجویان پیشرفته را به جشنواره های بین المللی اعزام خواهیم کرد. آکادمی موسیقی شهرآوا امکان اعزام هنرجویان موسیقی به عنوان دانشجو به دانشگاه های موسیقی آلمان را نیز فراهم کرده است.

نحوه ی آموزش فلوت در آکادمی شهرآوا

آموزش فلوت برای هنرجویان و هنردوستان مبتدی و افرادی که به تازگی علاقمند به فراگیری فلوت شده اند اصلا مشکل نیست . آکادمی شهرآوا با بکارگیری بهترین و ساده ترین شیوه ی آموزش فلوت قصد در رشد و تلقی هنرجویان خود دارد . هنرجویان مبتدی قطعا در انتخاب سبک دچار مشکل و تردید هستند . آکادمی موسیقی شهرآوا با انجام مشاوره ی رایگان به صورت تلفنی و حضوری قصد دارد به هنرجویان در انتخاب سبک خود کمک کند . کتاب مقدماتی برای فراگیری فلوت کلید دار و روش آسان آموزش فلوت کلید دار و  27 آهنگ برای فلوت و آهنگهای زیبای رمانتیک و سی آهنگ کلاسیک آموزش داده می شود.

کلاس فلوت کلید دار

استاد
روز کلاس
ساعت کلاس
مقداد طاهری
یکشنبه
۱۶ الی ۲۲

 

 • زمان سخنرانی

  عنوان سخنرانی

 • مدت سخنرانی دوم

  عنوان سخنرانی دوم

 • تست