• تهران، شهرآرا، خیابان آرش مهر، روبروی درب بوستان شهرآرا، پلاک 54
  • شماره تماس 09369851365 _ 88283410 _ 88251222 -021

۵ نکته کلیدی و کاربردی در تمرین درامز

۵ نکته ضروری و مهم که قبل از شروع به یادگیری درامز باید آنها را بدانید.

چند نکته ضروری که هر علاقه مند به یادگیری درامز باید بداند.ما برای شما توضیح خواهیم داد که برای تبدیل شدن به یک نوازنده خوب و حرفه ای چگونه تمرین کنید و چه نکاتی را مد نظر قرار دهید.

امروزه دغدغه همه هنرجویان این است که با چه روشی به تمرین موسیقی بپردازند. در این مطلب تلاش شده راهنمایی مناسب و روش های تمرین برای علاقه مندان درامز گفته شود.

درامز دست استیکر مپکس

نکات ضروری برای تمرین درامز

یکی از سازهای بسیار هیجان انگیز و همچنین با ارزش در گروههای موسیقی درامز است؛ چراکه فعال‌ترین و پرشورترین ساز بر روی صحنه است.

از گذشته تاکنون درامرها در سبک‌های مختلف موسیقی‌ مانند سبک‌های راک، ارکسترهای جز و موسیقی الکترونیکی حضور داشته‌اند.

خرید ست درامز مناسب، برای شما می‌تواند یک چالش واقعی باشد. این یک تصمیم شخصی است که هر زمان ممکن است توسط تجربه شما یا پیشنهاد فردی حرفه‌ای به مرحله ی انتخاب و خریداری برسد.

اگر چه معمولا پیشنهاد می‌شود درباره اکثر مدل‌ها اطلاعات کسب کنید و صدای آنها را بشنوید، اما چون نمی‌توان با همه ی آنها نواخت بهتر است راجع به مدل‌های مناسب تحقیق کنید تا به یک نتیجه مطلوب برسید. اگر یک درامر نیمه حرفه‌ای هستید، به درامی احتیاج دارید که بتواند در کنسرت، عملکرد و صدای قابل اعتماد و مناسبی داشته باشد. با مراجعه به سایت فروشگاه موسیقی شهرآوا می توانید از ویژگی انواع درامز ست ها و قیمت آن ها اطلاعات کسب کنید.  

همچنین یکی از موارد مهم درباره درام، تطبیق دادن طبل‌های مختلف با یکدیگر است؛ برای مثال هیچ محدودیتی برای ترکیب کردن یک درام باس Gretsch با درام اسنیر وجود ندارد.

شما می‌توانید با این کار به سبک صدای مورد نظر خود دست پیدا کنید. که برای تنظیم آهنگ ها می توان از این ویژگی خوب و خاص استفاده شود.

برای آشنایی اولیه با این ساز ، می‌توانید از درام‌های Snare ،Tom،  Bassو سنج‌ها شروع کنید.

یکی دیگر از موارد مهم انتخاب استیک‌های خود بر اساس درام است.

در مراحل بعد نیز نواختن ریتم‌ها را می‌توانید از طریق فیلم‌های آموزشی یا آموزشگاه‌های موسیقی بیاموزید.

در این بخش از مطلب به سوالاتی متداول از تمرین درامز می رسیم.   

چطور می توان به درامری حرفه ای تبدیل شد؟

مطمئن باشید برای یادگیری درامز، انگیزه خود را از دست نخواهید داد. شما می‌توانید در آموزشگاه‌ها زیر نظر اساتید نواختن آن را یاد بگیرید. و برای خود انگیزه خلق کنید تا بعد از گذشت مدتی، احساس وابستگی به ساز خود پیدا کنید و از نواختن با آن لذت ببرید.

۱- روزانه حداقل چند ساعت زمان برای تمرین درامز باید بگذارید.

تمرین درامز باید هر روز و بصورت مستمر و تا حد مقدور در ساعات مشخصی از روز انجام شود. این نظم و انضباط در تمرین، باعث پیشرفت هنرجو می شود. روزانه حدود ۱ ساعت زمان برای تمرین مناسب است که البته با توجه به اهداف، سن، شرایط و سبک زندگی هنرجویان متفاوت است. مفید بودن تایم تمرین و همچنین تمرکز داشتن در حین تمرینات از اهمیت بالایی برخوردار است.

۲- شرایط و لوازم مورد نیاز برای آموزش و تمرین درامز را تهیه کنید.

 اولین نکته ای که در این زمینه باید ذکر شود علاقه داشتن به درامز است. علاقه و هدف در نوازندگی باعث ایجاد انگیزه و در نتیجه تمرین منظم و پیشرفت می شود. پس از علاقه و تمرین، مراحل بعدی خرید ساز، تهیه دفتر نت وکتاب، تهیه لوازم جانبی آموزش درامز و در مرحله آخر هماهنگ کردن با معلم درامز است که پس از آن به آموزش درامز بپردازید. برای تهیه ساز درامز و سایر سازها می توانید به سایت فروشگاه شهرآوا مراجعه کنید و سازهایی که با تایید و ضمانت استاد است را خریداری کنید.   

۳- تکنیک های دست و پا

یکی از مهم‌ترین قسمت‌هایی که در درامز باید آن را تمرین کنید، هماهنگی دست‌ها و پاهای شما است.

از نکاتی که برای تمرین باید در نظر داشته باشید، می‌توانیم به محکم گرفتن استیک‌های خود در دست اشاره کنیم.

بسیاری از درامرها، استیک‌های خود را بسیار محکم در دست می‌گیرند و این موضوع باعث می‌شود تا هنگام درام زدن، آزادی عمل کافی را نداشته باشند.

یکی دیگر از نکاتی که می‌توانید آن را در تمرین‌های خود اضافه کنید، این است که تلاش کنید تنها با استفاده از مچ‌های خود به تمرین و نوازندگی بپردازید.

این موضوعی است که بسیاری از درامرهای تازه کار با آن مشکل دارند و با بازوهای خود به نواختن می‌پردازند که بسیار غیر اصولی و اشتباه است. راه حل ساده این است که آرنج دست چپ خود را با استفاده از دست راست خود نگه داشته و مجبور باشید تنها با استفاده ازآرنج‌های خود به نواختن بپردازید.

از دیگر نکات مهم در این باره می‌توانیم به زاویه‌ای که با آن به درام خود ضربه می‌زنیم نیز اشاره کنیم. باید همواره تلاش کنید تا درهنگام نواختن این ساز، زاویه‌ای برابر با ۶۰ تا ۸۰ درجه را حفظ کنید و با استفاده از این زاویه به درامز خود ضربه بزنید.

در این بخش سوالات رایجی درباره یادگیری ساز درامز معمولا برای هنرجویان پیش می آید که در این قسمت به آن پرداخته ایم.

 

۴- بیشترین سوالی که پیش می آید این است که مدت زمان یادگیری درامز چقدر است؟

درامز جزء سازهایی است که یادگیری آن مانند هر ساز دیگری نیاز به تمرین و پشتکار زیادی دارد. به همین دلیل نمی توان زمان دقیقی را برای آموزش آن تعیین کرد و این مسئله بستگی به استعداد موسیقی و میزان تمرین روزانه هنرجویان دارد. ولی به طور متوسط ۲ تا ۳ سال زمان لازم است تا هنرجو بتواند روی سازخود مسلط شده، ریتم های مختلف را بنوازد و با گروه همکاری کند. اما این را همیشه یادتان باشد که موسیقی تا آخر عمر ادامه دارد و نیاز به تمرین وجود دارد. حتی اساتید هم بعد از رسیدن به استادی باز به تمرین خود ادامه می دهند تا روز به روز قوی تر شوند.  

 کلاسهای درامز هفته ای چند جلسه و زمان آن چقدر است؟

کلاس های درامز معمولا بصورت هفته ای ۱  جلسه و زمان هر جلسه نیز ۳۰ تا۴۵ دقیقه می باشد.

دوره های آموزش درامز  به طور خصوصی و به مدت ۳۰ دقیقه تا ۴۵ دقیقه است. و پس از این که هنرجو به حداقل پیشرفت رسید، وارد تمرین های گروهی می شود و پس از آن وارد کنسرت های هنرجویی و سپس رسمی می شود.

در آموزشگاه موسیقی شهرآوا اگر به هر دلیل هنرجو نتواند در گروه نتیجه مطلوب را داشته باشد و همنوازی کند، با هنرجو بیشتر تمرین می شود و همنوازی با دیگر سازها را می آموزد.

۵- انتخاب بهترین آموزشگاه درامز

 مهمترین ملاک برای انتخاب یک آموزشگاه این است که تلاش کنید تا متوجه شوید هر آموزشگاه برای تدریس سازهای مختلف چگونه و از چه روشی استفاده می کند. خدماتی که ارائه می‌کند چیست و نظر سایر هنرجویان را بپرسید. آموزشگاه موسیقی شهرآوا واقع در منطقه شهرآوا در غرب تهران، هنرجو بعد از مدتی که پیشرفت کرد، وارد کنسرت های هنرجویی می شوند و پیشرفته تر که شدند، اعزام به کشورهای خارجی و اجرا در کشورهای غربی در برنامه آموزشی آموزشگاه موسیقی شهرآوا است.

هنگام انتخاب آموزشگاه موسیقی به نکاتی نظیر نظم کاری مجموعه، اساتید ساز مورد نظر، خدمات آنلاین آنها، مبالغ و هزینه‌ی ترم و در مورد حضور و غیاب و جلسات جبرانی مطلع باشید آگاه و مطمئن شوید.

عکس درام ست مشکی
آخرین مطالب
مطالب مرتبط
خرید درامز آبی

هنگام خرید درامز به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای هنرجویان موسیقی در تمامی سازها، نخستین چالش انتخاب و خرید ساز مناسب است، و نخستین سوالی که مواجه می شوید این است که چگونه یک ست درامز مناسبی را خریداری کنیم؟

۵ تمرین عالی برای تقویت ریتم در درامز

۵ نکته ضروری و مهم که هنگام یادگیری درامز باید آنها را بدانید. برای تقویت در نواختن درامز اول از همه باید بدانید گرم کردن انگشتان قبل از تمرین و اجرا ضروریست.

خرید درامز

آموزش درامز تصویری

آموزش درامز به صورت حضوری و تصویری در آموزشگاه موسیقی شهرآواو آموزش درامز در تهران

آکادمی موسیقی شهرآوا

دپارتمان سازهای کوبه‌ای

Shahravamusic95@gmail.com

۸۸۲۵۱۲۲۲