• تهران، شهرآرا، خیابان آرش مهر، روبروی درب بوستان شهرآرا، پلاک 54
  • شماره تماس 09369851365 _ 88283410 _ 88251222 -021

آموزش پیانو

آموزش پیانو مبتدی تا پیشرفته برای علاقه مندان به ساز پیانو از صفر تا صد

با آموزش پیانو برای علاقه مندان به این ساز از مبتدی تا پیشرفته با شما همراه خواهیم بود. ما در این سایت سعی کردیم تا آموزش پیانو را هم به صورت آموزش مجازی پیانو در اختیار شما قرار دهیم و هم با کلاس های حضوری پیانو هنرجویان عزیز را تا حرفه ای شدن در پیانو نوازی همراهی خواهیم کرد.

در ابتدا لازم است که شما به عنوان هنرجوی پیانو، با یک سری مفاهیم پایه ای در پیانو آشنا شوید. شما همچنین می‌توانید فیلم های آموزشی را نیز در تب مخصوص تماشا کنید.

تمرین پیانو

آشنایی با ساز پیانو

هنگ درام یک ساز کوبه ای-ملودیک خود صدا محسوب می شود و به جرات می توان گفت که یکی از موفق ترین ابداعات ساز بشر در موسیقی است که در هزاره سوم اتفاق افتاده است. سازی که عمری بیش از دو دهه ندارد، ولی به سرعت در سراسر جهان گسترده شده و علاقه مندان بسیاری پیدا کرده است. این ساز با صدای جادویی خود فضای بسیار خاصی ایجاد می کند که تا قبل از آن در موسیقی وجود نداشته است. به خاطر همین هم هست که اختراع هنگ درام تا این حد در دنیای موسیقی مورد استقبال قرار گرفته است. در ادامه برای شما مطالبی آماده کردیم که شما را با هنگ درام بیشتر آشنا می کند.

ویدئوهای آموزش پیانو

جلسه اول آموزش پیانو
جلسه دوم آموزش پیانو
جلسه سوم آموزش پیانو
جلسه چهارم آموزش پیانو
جلسه پنجم آموزش پیانو
جلسه ششم آموزش پیانو

آموزش نت های پیانو

اولین قدم در آموزش پیانو یادگیری نت هاست. نت پیانو دارای دو سر کلید است کلید سل و کلید فا. نت ها زیر خط و روی خط قرار می گیرند. نت ها به ترتیب شامل دو، ر، می، فا، سل، لا، سی، دو، است که هرکدام دارای جایگاه خاص خود روی پنج خط حامل هستند.

نت های دیز نیم پرده راست تر یا بالاتر از نت اصلی قرار می گیرد و نت های بمل نیم پرده چپ تر از نت اصلی قرار دارد.

نت های پیانو

نحوه ی کوک پیانو

برای هنرجویانی که دنبال آموزش پیانو هستند، کوک پیانو همیشه یک مسئله مهم بوده است. همانطور که پیانو سازی وسیع است و نت های زیادی را در برمی گیرد و کوک آن توسط تکنسین دارای مهارت و ابزار آلات خاص انجام می شود. کوک پیانو توسط تیونر و آچار مخصوص انجام می شود. بهتر است کوک ساز سالی یکی دو بار بعد از تغییر زمستان و تابستان انجام شود. سعی کنید برای کوک این ساز از تکنسین توانمند دارای مهارت کافی کمک بگیرید. استفاده از تکنسینی که مهارت کافی ندارد ممکن است به ساز شما آسیب جدی و جبران ناپذیری وارد کند که جبران آن توسط تکنسین بعدی امکان پذیر نیست. برای اطلاعات راجع به کوک پیانو این مطلب را مطالعه کنید.

آموزش ساختار پیانو

ممکن است بین ساختار انواع پیانو تفاوت های اندکی وجود داشته باشد مخصوصا بین پیانو آکوستیک و دیجیتال. ابتدا به بررسی ساختار پیانو آکوستیک می پردازیم.

تمامی پیانوها شامل کلیدها یا کلاویه ها هستند که به دو رنگ سفید و مشکی وجود دارند. پیانو تشکیل شده از سیم ها و چکش هایی است که با برخورد چکش ها به سیم صدا تولید می شود.

پیانو دارای فریم یا چارچوب است که به صورت اسکلتی از این ساز محافظت می کند و اجزای داخلی این ساز را در خود نگه می دارد.

ساند بورد پیانو

این بخش به نوعی صدا را تقویت و پخش می کند. بریج یا پل روی این بخش قرار می گیرد که سیم ها به این بریج ها متصل هستند و و بریج ها سیم ها را نگه می دارند.

صفحه چدنی ساز

این فریم ها در ابتدا از جنس چوب بودند و وزن زیادی را متحمل می شدند و به دلیل اینکه قادر به تحمل وزن زیادی نبودند آسیبات زیادی به این قسمت وارد می شد، به این ترتیب جنس این قسمت را از چوب به جنس آهنی تعقیر دادند.

تخته سیم گیرها

این قسمت بین فریم ها و صفحه چدنی واقع شده است و سیم ها به این قسمت تابانده شده اند.

اکشن ساز پیانو

این بخش در خود صفحه کلید ها دمپر و چکش ها و اهرم ها را قرار داده.

پدال های پیانو

پیانو شامل سه پدال نگهدارنده صدا، خفه کن و یوناکورد است که هریک نقش خود را دارد

کلاس پیانو

کلاس های آموزش پیانو در آکادمی موسیقی شهرآوا به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود و مدت زمان هرکلاس به طور معمول ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت است. جلسات به صورت کاملا خصوصی تشکیل می شود اما هنرجویان می توانند پس از دوره های ابتدایی در کلاس ها و تمرینات گروهی و ارکستر شهرآوا حضور پیدا کنند.

آموزش پیانو

هنرجویان می توانند پس از شرکت در کلاس های انفرادی و پایه، وارد گروه نوازی و تمرینات گروهی شوند و در سطح پیشرفته تر در ارکستر آموزشگاه شهرآوا شرکت کنند. همچنین در حین آموزش پیانو هنرجویان برتر برای شرکت در جشنواره ها حمایت می شنود و همچنین هنرجویان پیشرفته را به جشنواره های بین المللی اعزام خواهیم کرد.

آکادمی موسیقی شهرآوا امکان اعزام هنرجویان موسیقی به عنوان دانشجو به دانشگاه های موسیقی آلمان را نیز فراهم کرده است.

نحوه آموزش پیانو


ساز پیانو به صورت مبتدی و پیشرفته برای کودکان و بزرگسالان تشکیل و به صورت اکادمیک در دو سبک کلاسیک و ایرانی آموزش داده می شود. آموزش پیانو برای افراد مبتدی بیشتر مبتنی بر کتاب های جان تامسون و مایکل آرون و بیر و چرنی همراه با قطعات ساده آغاز می شود.

روال کلاس های پیانو در شهرآوا به این صورت است که هنرجویان بعد از رسید به یک سطح از پیشرفت می توانند وارد گروه نوازی شوند و در سطح بالاتر کنسرت هنرجویی برایشان برگزار می گردد. همچنین هنرجویان در سطح حرفه ای به جشنواره های داخلی و بین المللی اعزام می شوند و برای ضبط در استدیو و موزیک ویدئو آماده می شوند. شهرآوا حتی هنرجویان را برای پذیرش در دانشگاه های موسیقی آلمان نیز آماده کرده و اقدام به پذیرش دانشجویی در دانشگاه های آلمان برای هنرجویان می کند.

همه چیز درباره پیانو

خرید پیانو

هنگام خرید پیانو به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای تمام هنرجویان موسیقی در تمامی سازها، نخستین چالش شاید انتخاب و خرید ساز مناسب باشد، و شما با نخستین سوالی که مواجه می شوید این است که: چگونه پیانو مناسبی را خریداری کنیم؟

تمرین دست چپ

۵ تمرین عالی برای تقویت دست چپ در پیانو

۵ نکته ضروری و مهم که هنگام یادگیری پیانو باید آنها را بدانید. برای تقویت دست چپ در پیانو نواختن اول از همه باید بدانید گرم کردن انگشتان قبل از تمرین و اجرا ضروریست، گرم کردن میتونه هم بصورت تمرین اتودهایی مثل کتاب هانون باشه چه بسا میتونید گرمارو مستقیم انتقال بدید مثلا شست و شوی دست با آب گرم یا

تمرین دست چپ

۵ نکته کاربردی تمرین پیانو

نکاتی که هنگام تمرین پیانو باید بدانید. با رعایت این نکات می تواند به شما کمک کند بهترین نتیجه ی ممکن را از تمرینات خود بگیرید. تمرین پیانو و درست تمرین کردن مهم ترین نکته در یادگیری و نوازندگی پیانو است.

آخرین درس‌های آموزش پیانو

آخرین مطالب

رویدادهای پیانو

۱۷ بهمن

۱۴۰۰

کارگاه معرفی و آشنایی با پیانو

تهران، آکادمی شهرآوا

۲۸ فروردین

۱۴۰۰

کارگاه سلفژ ویژه پیانو

تهران، آکادمی شهرآوا

۳۱ اردیبهشت

۱۴۰۰

جایگاه پیانو در موسیقی

تهران، آکادمی شهرآوا

۵ تیــــرماه

۱۴۰۰

مسابقه استعدادیابی در پیانو

تهران، آکادمی شهرآوا

برخی از معروف ترین برندهای پیانو

درباره قیمت پیانو و نحوه آموزش پیانو بیشتر بدانید

! در این مجموعه کلیه اقدامات پیشگیری از کرونا اجرا می‌شود.

کلیه پرسنل واکسینه شده‌اند.

! در این مجموعه کلیه پروتکل های بهداشتی پیشگیری از کرونا اجرا می شوند.

کلیه پرسنل مجموعه واکسینه شده اند.