• تهران، شهرآرا، خیابان آرش مهر، روبروی درب بوستان شهرآرا، پلاک 54
  • شماره تماس 09369851365 _ 88283410 _ 88251222 -021

۵ دلیل برای یادگیری هنگ درام

دلایلی که ببرای یادگیری هنگ درام مهم هستند

یادگیری هنگ درام یا هر ساز دیگری می تواند برای افراد جذاب باشد. اما چند سالی است که هنگ درام این ساز زیبای کوبه ای ملودیک طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. اینکه چه دلایلی برای یادگیری یک ساز داشته باشیم می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، اما اگر حس می کنید ممکن است به ساز هنگ درام علاقه داشته باشید خواندن این مقاله را ازدست ندهید. در زیر چند نمونه از دلایلی که شما را به یادگیری هنگ درام ترغیب می کند ذکر کرده ایم.

اولین دلیلی که میتواند شما را به سمت این ساز جذب کند یادگیری آسان این ساز نسبت به دیگر ساز های کوبه ای است. آسان از این نظر که چون نت های این ساز ثابت هستند از فالش نواختن به دور خواهید بود. هرچند یادگیری ریتم شناسی در ادامه کار ممکن است دشوار باشد اما صدای خوب درآوردن از این ساز چندان سخت نیست و فقط کافی ست نحوه ضربه زدن روی حلقه های نت این ساز را یاد بگیرید.

دوم اینکه هنگ درام سازی بسیار الهام بخش است و قبل از هر هنر و آموزشی نیاز به خلاقیت و احساس درونی شما برای هرچه زیباتر نواخته شدن دارد در نتیجه اگر فردی هستید که از تنهایی لذت می برید  این ساز شما را به قعر وجودتان خواهد برد.

هرسازی به اندازه خود می تواند با دیگر ساز ها اخت بگیرد و همراه شود اما ساز هنگ درام جز معدود سازهایی است که به راحتی با هر سازی نواخته شود ترکیب زیبایی می سازد. و بسیار خوب می توان با این ساز در کنار دیگر سازها فضاسازی کرد.

هنگ درام علی رغم داشتن تکنیک های خاص خود برای نواخته شدن نسبت به سازی مثل تنبک زمان کمتری برای یادگیری آن نیاز است. از این رو اگر قبلا سابقه نواختن ساز کوبه را دارید بلادرنگ این ساز را امتحان کنید.

برای یادگیری هنگ درام نیازی به داشتن دانش اولیه موسیقی و تئوری موسیقی نیست و حتی اگر اولین بار باشد که شما درباره موسیقی و ساز آموزش می بینید این ساز می تواند شما را به راحتی به سمت پیشرفت سوق دهد.

مطالب مرتبط

جنس هنگ درام

از اصلی ترین دلایل گرانی
ساز هنگ درام برای اولین بار در سال
رویدادهای هنگ درام
۱۷ بهمن

۱۳۹۸

کارگاه معرفی وآشنایی با هنگ درام

تهران، آکادمی شهرآوا

۲۸ فروردین

۱۳۹۹

کارگاه ریتم شناسی ویژه هنگ درام

تهران، آکادمی شهرآوا

۳۱ اردیبهشت

۱۳۹۹

جایگاه هنگ درام در موسیقی

تهران، آکادمی شهرآوا

۵ تیــــرماه

۱۳۹۹

مسابقه استعدادیابی در هنگ درام

تهران، آکادمی شهرآوا

آکادمی موسیقی شهرآوا
دپارتمان سازهای کوبه‌ای
Shahravamusic95@gmail.com

۸۸۲۵۱۲۲۲

! در این مجموعه کلیه اقدامات پیشگیری از کرونا اجرا می‌شود.

کلیه پرسنل واکسینه شده‌اند.

! در این مجموعه کلیه پروتکل های بهداشتی پیشگیری از کرونا اجرا می شوند.

کلیه پرسنل مجموعه واکسینه شده اند.